18 februari 2020 - 15:50 - Wereld
Een jong koppel heeft besloten om jonge vrijgezelle moslims in het Britse Leicester te helpen de grote liefde te vinden met wie ze zullen trouwen.
Muhammad Ali (27) en zijn vrouw Zainab (24) gaan speed dating avonden organiseren voor jonge moslims in de regio. Een eerste speed dating staat op 20 april gepland.
Leicester Mercury vernam van Muhammad dat hij het initiatief startte toen hij zag hoe moeilijk het was voor jonge moslims om de juiste levenspartner te vinden.
De twintiger vertelt dat hij zijn eigen vrouw aan het begin van zijn professionele carrière ontmoette. De moeilijkheden die jonge moslims ervaren zijn volgens hem het gevolg van de culturele en sociale veranderingen bij de jongere generaties die hun tijd op sociale media doorbrengen. Oude en meer traditionele manieren om een huwelijkspartner te vinden verdwijnen stilletjes aan.
"We zeggen niet aan de mensen dat ze de persoon die ze ontmoeten moeten huwen, maar het is de kans om iemand te leren kennen. Wat we hebben gedaan is het idee van gewone speed datings aan te passen om ze aangenaam te maken voor moslims", aldus Muhammad Ali.
In april worden een dertigtal jongeren tussen 18 en 24 jaar oud verwacht. De speed dating vindt in het Fernandez Grillhouse restaurant plaats.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens