8 augustus 2022 - 09:40 - Wereld
De haatmisdrijven tegen moslims in Canada nemen toe. Dit blijkt uit een rapport van een Canadese federale overheidsdienst.
Tussen 2020 en 2022 is het aantal haatmisdrijven tegen moslims met 71% toegenomen, zo blijkt uit een rapport van Statistics Canada dat op 2 augustus is gepubliceerd. Zo is het aantal hate crimes gestegen van 84 in 2020 tot 144 in 2021. In 2019 waren er 182 gemelde haatmisdrijven tegen moslims in het land.
Lees ook: Canada: vijf gewonden bij schietpartij bij moskee
In het rapport schrijft Statistics Canada: "Het is niet mogelijk om door de politie gerapporteerde incidenten en haatmisdrijven in verband te brengen met specifieke gebeurtenissen, maar de media en het publieke debat kunnen het fenomeen aanwakkeren en negatieve reacties uitlokken bij mensen met haatdragende attitudes."
Lees ook: Canada: moslimzussen slachtoffer van gewelddadige racistische aanval
De Nationale Raad van Canadese Moslims (NCCM) heeft in een bericht op Twitter gereageerd op de vrijgave van het rapport van de Canadese federale overheidsinstantie. "We zijn Canadese moslims verloren aan haat in 2021. De cijfers vertellen ook niet het hele verhaal, we weten dat het aantal haatmisdrijven veel groter is dan wat er in de statistieken over haatmisdrijven staat."
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie