5 oktober 2012 - 19:55 - Marokko
Het bouwproject van een 10 kilometer lange Tichka tunnel, wordt opnieuw besproken in Marokko, sinds het bus-ongeval waarin 42 mensen zijn omgekomen op 3 september. Een groep lokale NGO’s probeerden eind september de autoriteiten van de noodzaak van een dergelijke tunnel te overtuigen.
De bouw van de Tichka tunnel in de Hoge Atlas werd in de late jaren ’40 gestart door de Franse kolonisten. Zij groeven meer dan één kilometer tunnel, maar lieten het idee varen toen het duidelijk werd dat ze Marokko spoedig zouden moeten verlaten.
Sindsdien zijn verschillende haalbaarheid- en geologische studies uitgevoerd, waaronder één in 2004 verricht door McKinsey en bijgewerkt in november 2010.
De kosten van het project wordt geschat op 10 miljard dirham door het Ministerie van Openbare Werken, en op 5 miljard door lokale NGO’s. Sommigen menen zelfs dat de bouw van een monotube-tunnel met twee banen zoals in Spanje, maar 2,8 miljard dirham zou kosten.
Maar het ministerie wil eerder een twintube-tunnel bouwen, een tunnel voor elke richting, wat minstens 10 miljard dirham zou kosten.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko