3 maart 2022 - 11:40 - Economie
Het industriële platform Tanger Med sloot 2021 af met 28 nieuwe industriële projecten die goed waren voor een totale investering van bijna 1,2 miljard dirham en 4400 nieuwe banen.
Het gaat volgens L’Économiste onder meer om de Lisi Group, een leider op het gebied van het ontwerp en de productie van assemblage-oplossingen, Sonofet, een Marokkaanse groep die gespecialiseerd is in de productie van thermische isolatiepanelen in XPS en plastic, en tenslotte Boa, een marktleider in de bandenproductie.
Lees ook: Kledingbedrijven verhuizen van China naar Marokko
Deze ondernemingen werden echter in de schaduw gesteld door andere investeerders die voor de industriezones van Tanger Med kozen, zoals Nippon Express, TE Connectivity, Indore of zelfs Siplas.
In de logistieke zone van de haven Tanger Med vestigden zich ook acht nieuwe bedrijven, waaronder GEFCO, Dachser, TE Connectivity en APTIV. Deze projecten hielden met name de opening in van 40.000 m² geavanceerde magazijnen voor toeleveranciers, speciaal bestemd voor de logistiek in de automobielsector.
Lees ook: Marokko: 80.000 bedrijven gered van faillissement
De omzet van de zone bedroeg 92 miljard dollar, een stijging met 26% ten opzichte van het voorgaande jaar, met particuliere investeringen uit 14 landen, waaronder Marokko, Tunesië, België, Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, de Verenigde Staten, Italië, Ierland, Niger, China, Portugal, Japan en Duitsland.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!