4 juni 2015 - 14:34 - Cultuur
Een aflevering van talkshow Moubachara maâkoum op televisiezender 2M, gewijd aan de prostitutiefilm Much Loved, werd woensdag op het laatste moment geannuleerd.
De gasten moesten debatteren over het besluit van de Marokkaanse regering om de film van Nabil Ayouch te verbieden. Volgens de overheid staat Zine li fik in strijd met de morele waarden, de Marokkaanse vrouw en het imago van Marokko.
De gasten werden dezelfde dag door de zender van de annulering geïnformeerd. De zender zou het programma hebben geannuleerd vanwege de afwezigheid van "een constructief en objectief debat".
Volgens Bensalem Himmich, voormalig Marokkaanse minister van Cultuur, wil Nabil Ayouch voordeel trekken uit het verbod in Marokko om zijn film internationale bekendheid te geven. De voormalige bewindsman oordeelt echter dat "geen enkele serieuze filmprofessional hem zal helpen". Himmich vraagt zich tevens af of Ayouch, word Much Loved toegestaan, het niet in zijn hoofd zou halen om een film over pedofilie of homoseksualiteit te maken.
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Douzi trekt grens na online roddels over privéleven
Latifa Raafat onthult cruciale rol Koning Hassan II in haar leven
Grote Bollywood-productie in Marokko opgenomen
Zangeres Vitaa openhartig over haar leven als moslima
Historische kaart legt ongelofelijke reis Ibn Battuta vast
Amerikaanse realitysterren strijken neer in Marokko
Releasedatum Mocro Maffia spin-off ’Tonnano’ bekend
Sandra Oh schittert in vintage kaftan op filmaffiche ’Good Fortune’