31 mei 2015 - 20:10 - Cultuur
Filmmaker Nabil Ayouch heeft de autoriteiten om bescherming gevraagd voor de actrices die de rol van prostituees houden in zijn nieuwe film Much Loved. De jonge vrouwen worden door onbekenden met de dood bedreigd.
In een interview op de radio riep de maker van Zine li fik Marokkanen op om de film niet te beoordelen zonder het gezien te hebben. Ook de autoriteiten beschuldigt hij ervan de film te hebben verboden zonder het te hebben gezien.
Voor Ayouch zeggen de beelden die op YouTube werden gedeeld weinig over de echte inhoud van de film. Hij vertelde tevens dat hij geen subsidie had ontvangen van het Marokkaans Cinematografisch Centrum en de film zelf financierde.
Much Loved vertelt het verhaal van vier prostituees in Marrakech. De film werd in Marokko verboden door het ministerie van Communicatie. Hoofdrolspeelster Loubna Abidar en de andere acteurs werd herhaaldelijk met de dood bedreigd sinds de eerste beelden op het internet werden gezet.
Real Housewives-ster: "Opnames in Marokko maakten ons ziek"
Ruzie Youssef En-Nesyri en teamgenoot live (video)
Je woning in Marokko lenen? Dan moet je belasting betalen!
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Real Housewives-ster: "Opnames in Marokko maakten ons ziek"
Matt Damon ontspant in Marokko na filmopnames
Nasrdin Dchar aan Koning Willem-Alexander: "Medeplichtig aan genocide Gaza"
El Rogui, de man die de Marokkaanse troon wilde en werd verslonden door leeuwen
Ruim 190 klachten tegen rapper ElGrandeToto afgewezen
Narjiss El Hallak kondigt scheiding aan via Instagram
Hakimi en Mbappé met Bad Bunny in Puerto Rico (video)
Groot zomerfestival van start in Al Hoceima