17 december 2024 - 23:00 - Sport
Marokko en België strijden voor de jonge voetballer Rayane Bounida. De 18-jarige speler van Ajax Amsterdam staat voor een lastige keuze: uitkomen voor het land waar hij woont, of voor het land van zijn ouders.
Bounida schittert in de jeugd van Ajax en speelt voor de Belgische nationale ploeg onder 19. België lijkt Marokko een stap voor te zijn, maar de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) geeft de hoop niet op en hoopt hem te overtuigen om voor zijn geboorteland te kiezen.
Lees ook: Rayane Bounida maakt uitzonderlijke start bij Ajax (video)
Het wordt echter een zware opgave voor de voetbalbond. Volgens voetbalbronnen zet de Belgische bond Rayane Bounida onder druk om niet van sportnationaliteit te veranderen.
Lees ook: Nouri-fan Rayane Bounida vertrekt van Anderlecht naar Ajax
Bounida’s talent is al van jongs af aan duidelijk. Op 11-jarige leeftijd kreeg hij een sponsorcontract van Nike dankzij zijn indrukwekkende prestaties op YouTube. Als gepassioneerd voetballer reisde hij naar Nederland om een bal te overhandigen aan zijn idool, Abdelhak Nouri. Dat maakte indruk op Ajax, dat hem in 2021 contracteerde met een jaarsalaris van naar schatting 700.000 euro.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten