17 maart 2025 , 13:50 - Nawel Serdouni - Sport
Het Belgische talent van Marokkaanse afkomst, Rayane Bounida, staat voor een lastige keuze. Hij twijfelt over zijn sportieve nationaliteit en moet kiezen tussen Marokko en België.
Zowel Marokko als België proberen hem te overtuigen, maar Bounida kan de knoop voorlopig niet doorhakken. Als aanvoerder van het Belgische U18-team scoorde hij in 2022 vier doelpunten in elf wedstrijden. "Hij was al aanvoerder in verschillende wedstrijden bij de U19 van de zwart-geel-rode ploeg en heeft ook stage gelopen bij de jeugdteams van Marokko", meldt La Dernière Heure. Het talent heeft er deze interlandperiode voor gekozen om terug te keren naar de Belgische selectie, een teken van hoop voor het trainersduo Vermant-Gillet. Het is nog afwachten of de leiders van de Rode Duivels hem kunnen overtuigen om voor België te kiezen.
Lees ook: Rayane Bounida heeft profcontract te pakken
In een interview met Sporza sprak Rayane Bounida over de verlenging van zijn contract bij Ajax Amsterdam. Hij kwam in 2022 van Anderlecht naar Ajax en tekende in februari een driejarig contract bij het eerste elftal, met een optie voor nog een seizoen. "Ik was best ongerust", bekent hij. "Ik begrijp dat mensen zich afvroegen waar ik was. Iedereen volgt zijn eigen pad. Ik heb me nooit met anderen vergeleken, maar ik heb altijd gehoopt dat mijn geduld beloond zou worden."
Lees ook: Strijd om toptalent Rayane Bounida: Marokko of België?
Na zijn contractverlenging heeft de 19-jarige speler hoge verwachtingen. "Volgend jaar hoop ik een vaste waarde in het eerste elftal te worden. Het zou geweldig zijn om in de Champions League te spelen en het publiek te kunnen plezieren."
Amerikaanse torpedobootjager maakt indruk bij Marokkaanse kust
Mexicaans fresco ’op rand van ketterij’, 90 jaar verborgen in kerk in Mohammedia
Hadj 2026: geen foto’s meer in Mekka en Medina
Europese senioren kiezen voor Agadir: luxe leven voor 1000 euro
Marokko en Algerije stap verwijderd van explosieve derby in halve finale Arab Cup
Drama in Marokko: 19 doden en 16 gewonden bij instorting woonpanden in Fez
Marokko en Algerije stap verwijderd van explosieve derby in halve finale Arab Cup
Kickbokser Jamal Ben Saddik krijgt 4 jaar cel in voor ontvoering
WK U20: "Marokko heeft valsgespeeld!", schokkende beschuldiging op Koeweitse tv
Brahim Díaz krijgt ’onmogelijke’ aanbieding
WK-loting brengt Marokko terug bij historische tegenstanders, maar "verrassingseffect is weg"
Franse bondscoach zet Marokko klem in strijd om toptalent Ayoub Bouaddi
Marokko wint van sterk Saudi-Arabië en gaat naar kwartfinale Arab Cup
Vader Lamine Yamal opnieuw zwaar over de scheef