6 oktober 2023 - 12:00 - Sport
De tuchtcommissie van de Franse betaaldvoetbalsectie LFP heeft zich gebogen over het incident met beledigende gezangen van een aantel Parijse spelers tijdens de viering van hun overwinning tegen Olympique Marseille. Onder hen bevindt zich ook de Marokkaanse international Achraf Hakimi.
Randal Kolo Muani, Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Layvin Kurzawa, de vier betrokken spelers, ontsnappen aan directe sancties. De LFP heeft hen een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd opgelegd.
Lees ook: Achraf Hakimi biedt gedwongen excuses aan
Ondanks dit incident zal er geen sanctie worden toegepast voor de volgende wedstrijd van PSG tegen Strasbourg, gepland op 21 oktober. De fans van de club uit de hoofdstad kunnen dus verwachten hun spelers op het veld te zien.
"Marseille, n*** je moeder", zongen Achraf Hakimi, Ousmane Dembélé, Randal Kolo Muani en Layvin Kurzawa om de overwinning van PSG op OM (4-0) te vieren in de Parc des Princes op 24 september.
Lees ook: Achraf Hakimi vindt rust bij PSG na moeilijke scheiding
Enkele dagen na het incident boden Achraf Hakimi en zijn teamgenoten hun excuses aan: "Een week geleden vierden we samen in het Parc des Princes onze prachtige overwinning in de Classique. Na de wedstrijd lieten we ons meeslepen door de euforie. We zijn ons goed bewust van de impact van onze acties en woorden op het publiek, vooral op de jongeren die dromen van een voetbalwedstrijd. We betreuren oprecht de woorden die we niet hadden moeten uitspreken en willen onze excuses aanbieden", schreven ze op sociale media, met de belofte dat ze in de toekomst "alles zullen doen om een voorbeeldige gedrag nog meer te respecteren."
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten