30 april 2022 - 15:00 - Economie
Volgens het in Stockholm gevestigde Internationaal Instituut voor Vredesonderzoek (Sipri) zijn de militaire uitgaven van Marokko in 2021 met 3,4% gestegen tot 5,4 miljard dollar.
Marokko is een van de landen met de hoogste wapenuitgaven op het Afrikaanse continent. Vorig jaar stegen de uitgaven van het koninkrijk met 3,4 procent tot 5,4 miljard dollar, zo staat in het rapport.
Lees ook: Marokko ontvangt geavanceerde Israëlische wapensystemen
Tegelijkertijd wees het instituut er in zijn jaarverslag op dat de militaire uitgaven van Algerije vorig jaar met 6,1 procent zijn gedaald tot 9,1 miljard dollar. "Het totale bedrag voor Afrika was bijna gelijk verdeeld tussen Noord-Afrika (49%) en Sub-Sahara Afrika (51%)," aldus het rapport.
Zo bedroegen de militaire uitgaven in Noord-Afrika 19,6 miljard dollar, 1,7% minder dan in 2020, aldus het rapport. In totaal stegen de militaire uitgaven in Afrika met 1,2% tot 39,7 miljard dollar in 2021.
Wereldwijd zijn deze militaire uitgaven verder gestegen tot een recordbedrag van 213 miljard dollar. In 2021 stonden de Verenigde Staten, China, India, het Verenigd Koninkrijk en Rusland in de top vijf van militaire landen die samen goed waren voor 62% van de wereldwijde militaire uitgaven.
Lees ook: Marokko en Algerije grootste wapenimporteurs in Afrika
Specifiek voor 2021 bedroegen de militaire uitgaven van de Verenigde Staten 801 miljard dollar, een daling met 1,4% ten opzichte van 2020. De uitgaven van China werden geraamd op 293 miljard dollar, een stijging met 4,7% in vergelijking met 2020.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?