8 september 2024 - 15:30 - Marokko
Na een lange periode van stilstand zijn de renovatiewerkzaamheden aan het treinstation Rabat-Ville hervat. Het architectenbureau van Youssef Melehi, bekend van de stations Rabat-Agdal en Marrakech, heeft de opdracht overgenomen van het bureau AWM.
De wisseling van architectenbureau kwam nadat AWM de esthetische richtlijnen en aanbevelingen van UNESCO niet had opgevolgd. Het bureau van Melehi heeft zich gecommitteerd aan een aantal eisen, waaronder het gebruik van glazen wanden en daken om het gebouw een "zowel historisch als eigentijds karakter te geven, dat de verbinding tussen verleden en heden benadrukt".
Lees ook: Busstation Rabat te koop voor spotprijs
Daarnaast plant Melehi een milieuvriendelijk systeem voor temperatuurregeling. Dit omvat de integratie van groene ruimtes binnen het station om natuurlijke ventilatie te creëren, vergelijkbaar met het winkelcentrum Arribat Center in de wijk Agdal. Ook wil hij de historische Almohadenmuur beter zichtbaar maken door het gebouw te verkleinen. De achtergevel van het station zal worden bedekt met beplante terrassen.
Lees ook: Marokko bouwt 20 nieuwe treinstations
De werkzaamheden, met een prijskaartje van 250 miljoen dirham, moeten volgens planning in 2025 zijn afgerond. Dan zal het vernieuwde station Rabat-Ville klaar zijn om de hogesnelheidstrein te verwelkomen.
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Vermiste Class40 Acrobatica raceboot duikt op in Marokko
Lichaam onbekende man spoelt aan in Tanger
Marokkaanse drone schakelt Polisario-leden uit
Bekende Britse: "Marrakech absoluut magnifiek"
Drie Marokkaanse steden bij warmste plekken op aarde
Polisario claimt aanval bij Smara, Marokko ontkent schade
Mehdia stinkt, inwoners eisen oplossing