Spanje geeft voornamelijk asiel aan Marokkaanse transseksuelen en Hirak-activisten
Spanje keurde vorig jaar de asielaanvragen goed van 55 Marokkanen. Het merendeel van de aanvragers zijn activisten van de Hirak beweging en transseksuelen.
- Wereld
Het Spaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft aan Spaanse onderdanen die Marokko willen bezoeken aangeraden om "voorzichtig" te zijn.
Marokko werd tot nu toe als een veilig land beschouwd door de Spaanse autoriteiten. Maar het koninkrijk werd enkele dagen geleden in de categorie van landen "met een hoge maar niet zorgwekkende criminaliteit" geplaatst.
Volgens l’Economiste zijn de meeste landen die als veilig worden beschouwd door Spanje, in Europa en in de Verenigde Staten. Voor Spanjaarden die Algerije en Tunesië willen bezoeken wordt aangeraden om extra waakzaam te blijven.
Meerdere landen worden afgeraden, met name landen waar oorlog woedt zoals Syrië, Jemen en Afghanistan.
Lees meer
Spanje keurde vorig jaar de asielaanvragen goed van 55 Marokkanen. Het merendeel van de aanvragers zijn activisten van de Hirak beweging en transseksuelen.
De Duitse autoriteiten hebben vorig jaar 655 Marokkanen het land uitgezet. Dat blijkt uit cijfers van het Duitse ministerie van Binnenlandse zaken.
De Verenigde Staten hebben net zoals Groot-Brittannië gewaarschuwd voor reizen naar Marokko.
Meerdere landen hebben hun reisadvies naar Marokko aangepast als gevolg van de brutale moord op twee Scandinavische toeristen bij Imlil in de regio van Marrakech.
Bijna 500 Marokkanen werden in de eerste acht maanden van het jaar uit Duitsland gezet, een cijfer dat sterk is toegenemen in vergelijking met de voorgaande jaren.