25 december 2018 - 16:40 - Wereld
De Spaanse politie heeft een tip binnengekregen van de Amerikaanse autoriteiten over een mogelijke terroristische aanval tijdens de eindejaarsfeesten in Barcelona.
Volgens El Pais is de verdachte Brahim Lmidi, een 40-jarige buschauffeur uit Casablanca. De man zou een aanslag plannen op een toeristische plek in de Spaanse stad.
De directie Consulaire Zaken van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken waarschuwde het Europees land ook via Twitter. "Spanje, blijf waakzaam in gebieden waar veel verkeer is, met inbegrip van bussen bij La Rambla in Barcelona tijdens kerst en nieuwjaar.", leest men in het bericht.
De politie in Catalonië heeft niet officieel gereageerd. Persagentschap AFP vernam wel van een politiebron dat er extra bewaking was ingezet op aanslaggevoelige plaatsen in de stad.
Barcelona was in augustus 2017 opgeschrikt door een terroristische aanslag waarbij veertien doden vielen.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots