16 februari 2019 - 13:50 - Wereld
Spanje keurde vorig jaar de asielaanvragen goed van 55 Marokkanen. Het merendeel van de aanvragers zijn activisten van de Hirak beweging en transseksuelen.
Volgens cijfers die donderdag door El Pais werden gepubliceerd behoren Marokkanen sinds twee jaar tot de belangrijkste asielaanvragers in het zuid-Europees land. Het blad schrijft dat het merendeel asiel aanvraagt vanwege hun seksuele geaardheid of activisme.
In hetzelfde jaar werden 595 aanvragen tot asiel geweigerd. Spanje kent maar in uitzonderlijke gevallen asiel toe aan Marokkaanse onderdanen omdat Marokko als een veilig land wordt beschouwd. Niet alle Europese landen zijn het er daarmee eens.
Het artikel van El Pais volgt op de recente verklaringen van Chakib Lafrid, de Marokkaanse travestiet wiens identiteit door de politie werd vrijgegeven na een ongeval in Marrakech. De jongeman was toen als vrouw verkleed. Beelden van hem juist na het ongeval werden op internet gedeeld. Sindsdien wordt hij bedreigd en durft zijn huis niet meer uit.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens