24 april 2022 - 10:20 - Wereld
De Guardia Civil heeft twee grote Marokkaanse hasjsmokkelbendes opgerold die in Almeria en Malaga waren gevestigd en zich tot Murcia hadden uitgebreid. In totaal werden 35 personen aangehouden en werd meer dan 15 ton hasj en andere producten in beslag genomen.
De twee criminele groepen "beschikten over zeer gespecialiseerd personeel en middelen en brachten per boot grote hoeveelheden hasj naar Murcia", aldus de Guardia Civil in een verklaring. De twee netwerken wasten het geld van de drugshandel wit door te investeren in de recreatie- en landbouwsector.
Lees ook: Marokkaanse broers veroordeeld voor drugshandel in Spanje
Meer dan 15 ton Marokkaanse hasj, twee boten, 14 voertuigen, vijf wapens en munitie, ruim 100.000 euro in contanten en uitgebreid informatiemateriaal werden in beslag genomen tijdens huiszoekingen in Cartagena (Murcia), Almeria en Malaga, meldt La Voz de Cádiz.
Lees ook: Spanje: Marokkaan en vriendin slachtoffer afrekening in drugsmilieu
De Guardia Civil had in 2020 een onderzoek geopend nadat zij in de baai van Portman (Murcia) boten had onderschept die geladen waren met hasj. In totaal werden toen 91 balen hasj in beslag genomen in een bergachtig gebied bij de baai en werden negen mensen aangehouden. De speurders hielden de leden van de twee netwerken in Almeria, Malaga en Murcia in het oog en hadden ze stuk voor stuk geïdentificeerd. Dit heeft geleid tot de aanhouding van de 35 personen.
Moeilijke periode voor Sofyan Amrabat
Duitsland vraagt uitlevering Marokkanen voor plofkraken
Hakim Ziyech terug bij Chelsea
Marokkaanse diaspora stuurde 110 miljard dirham naar Marokko in 2022
Sofyan Amrabat excuseert zich bij Fiorentina
Mohamed El-Ghaoui overleden, Marokko verliest een grote zanger
Duitsland vraagt uitlevering Marokkanen voor plofkraken
Franse douane verijdelt drugssmokkel uit Marokko van 19 miljoen euro
Spanje "vernederd" door Marokko volgens José Maria Aznar
Marokkaanse studente vervolgt Belgische staat
Verdeeldheid over Fatima Zibouh als nieuw gezicht Brussel2030
Door Frankrijk gezochte Marokkaan in Spanje opgepakt
Fiets vermiste Imane uit water gehaald in België
Marokkaanse verpleegkundigen in Quebec teleurgesteld