25 november 2018 - 13:40 - Economie
De Spaanse regeringsraad heeft een donatie van 300.000 euro aan de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) toegekend voor het programma van vrijwillige terugkeer van Marokko.
Volgens persagentschap Europa Press wil Spanje daarmee de migratiedruk in Sebta en Melilla verlagen en de samenwerking met de Marokkaanse regering nog verbeteren.
Op de website van het IOM leest men dat het programma bedoeld is om kwetsbare migranten te helpen die in Marokko verblijven en vrijwillig naar hun land van herkomst willen terugkeren, maar die dat niet alleen kunnen doen.
Sinds 2005 heeft het IOM de vrijwillige terugkeer van meer dan 6800 mensen vanuit Marokko naar 36 landen verzorgd. Sinds 1979 werden ruim 1,3 miljoen migranten bijgestaan.
Israëlische diplomaat beschuldigt Marokko van "etnische zuivering" tegen Joden
Ridouan Taghi opnieuw beschuldigd van moord op journalist
Dilemma rond watermeloen in Marokko, lobby’s oefenen druk uit
Sète: veerboot naar Marokko groot succes
Dronken politieke leider veroorzaakt zwaar ongeval in Tetouan
Danira Boukhriss stralend zwanger op première ’Alter ego’
Dilemma rond watermeloen in Marokko, lobby’s oefenen druk uit
Starbucks en H&M verlaten Marokko, boycot oorzaak?
Brandstof: goed nieuws voor de Marokkanen
Succesverhaal: recordomzet voor OK Mobility van Othman Ktiri
Marokko: fruit- en groenteprijzen bereiken recordhoogte
Explosieve groei passagiersverkeer op luchthaven Tetouan
Balearia versterkt route Motril-Tanger Med
Marokko handhaaft alcoholbelasting