15 november 2020 - 20:20 - Wereld
Marokkanen moeten bij aankomst in Spanje een negatief coronavirus-test tonen. De test mag niet ouder zijn dan 72 uur. Spanje hanteert deze regels voor alle reizigers die terugkeren uit risicolanden.
Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid komt met deze nieuwe maatregel en volgt daarmee de aanbevelingen van de Europese Unie op. Voorheen was een temperatuur controle en het invullen van een vragenlijst voldoende om het land binnen te komen. Het ministerie vraagt aan de toerismebranche om hun klanten hierover in te lichten.
Spanje hanteert de lijst van risicolanden die door de Europese Unie is uitgegeven. Op die lijst staan landen waarvan het aantal besmettingen van de afgelopen 14 dagen hoog is. Ook wordt er gekeken naar het aantal besmettingen per 100.000 inwoners en het aantal testen die in het land worden uitgevoerd.
Sinds er een tweede golf is met coronabesmettingen is het Europees land extra alert op reizigers uit risicolanden.
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd