17 januari 2022 - 15:00 - Wereld
Indien de Spaanse regering geen actie onderneemt om de situatie te veranderen is de Volkspartij (PP) van plan naar de rechter te stappen om de verwijdering te eisen van de viskwekerij die door een Marokkaans bedrijf voor de kust van de Islas Chafarinas is aangelegd.
Het PP-parlementslid voor Melilla, Fernando Gutiérrez Díaz de Otazu, heeft verklaard dat dergelijke infrastructuur niet in de Spaanse territoriale wateren mag worden geëxploiteerd indien hiervoor geen vergunning is verleend.
Lees ook: Aanwezigheid Marokko bij Islas Chafarinas "geen bedreiging" voor Spanje
De Spaanse regering had via haar ministerie van Buitenlandse Zaken deze schending van de territoriale wateren door Marokko reeds in november vorig jaar aangeklaagd. Nu vraagt de PP aan de regering om op eigen initiatief of via gerechtelijke weg te onderzoeken of de viskwekerij kan worden gesloopt.
Lees ook: Spanje stuurt troepen naar eilanden voor de kust van Marokko
"Als er niets gebeurt, zullen wij naar de rechter stappen en eisen dat deze viskwekerij uit de Spaanse territoriale wateren wordt verwijderd", waarschuwde het parlementslid.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren