27 november 2022 - 17:30 - Marokkanen in het buitenland
Het Spaanse Hooggerechtshof heeft een beslissing van de nationale rechtbank vernietigd, waarbij de Spaanse nationaliteit werd ontzegd aan een Marokkaan die aan paranoïde schizofrenie lijdt. Het hooggerechtshof oordeelde dat geestesziekte geen reden kan zijn om iemand de Spaanse nationaliteit te ontzeggen.
De Marokkaan woont al 30 jaar in Spanje en werd, nadat hij als paranoïde schizofreen was gediagnosticeerd, vier keer gearresteerd maar nooit vervolgd. Rekening houdend met zijn blanco strafblad heeft het Hooggerechtshof het vonnis van de nationale rechtbank vernietigd, omdat er geen reden was om de nationaliteitsaanvraag van de Marokkaan af te wijzen.
Lees ook: Spanje weigert staatsburgerschap aan "Marokkaanse spion"
Volgens het Hooggerechtshof is het aan de verzoeker om zijn "goed gedrag" aan te tonen en moet de administratie kijken naar alle elementen die door de verzoeker worden aangevoerd, zowel de nadelige als de gunstige, vóór en tijdens de ziekte.
Lees ook: Marokkaanse vrouw verliest Zwitsers paspoort na echtscheiding
Deze opvatting wordt niet gedeeld door rechter Inés Huerta. Zij oordeelde dat "chronische paranoïde schizofrenie een ongeneeslijke zeer ernstige ziekte is. Bovendien is het moeilijk te behandelen en leidt de aandoening tot agressief gedrag, zoals blijkt uit de arrestaties waaraan hij is onderworpen". En dit is onverenigbaar met het goede burgerlijke gedrag dat wordt vereist.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Naar Marokko met een geleende of huurauto, dit zijn de regels
Belangrijk bericht voor Marokkanen die via Sebta reizen
Nieuwe regels voor reizen naar Marokko via Spaanse havens
Marokkaanse diaspora: Marokko laat miljarden liggen
Diaspora redt Marokkaanse zomer
Marokkaanse diaspora: diepe band, geen terugkeer
Doorbraak in uitwisseling bankgegevens Marokkaanse diaspora
Zo vermijd je problemen bij de Marokkaanse douane