11 juli 2022 , 19:40 - Laila Amraoui - Sport
De voormalige wereldkampioen kitesurfen, Soufiane Hamaini, is van plan in Dakhla een viersterrenhotel te bouwen. Het complex, Waimae Bay genaamd (naar een beroemd surfstrand in Tahiti), zal volgens de planning in 2023 opengaan.
De financiering van het nieuwe project zal evenredig worden gedragen door de in Essaouira geboren Rachid Tanani, een bekende zakenman uit de streek van Dakhla, meldt Challenge. Het budget zal meer dan 40 miljoen dirham bedragen.
Lees ook: "Dakhla, het Mekka van het kitesurfen"
In het hotelcomplex zal ook een surfkamp komen met kwaliteitsaccomodatie en restaurants, voegt dezelfde bron eraan toe.
Lees ook: Dakhla, een oase tussen de Atlantische Oceaan en de Sahara
In 2008 won Soufiane Hamaini de wereldtitel kitesurfen in Saint-Gilles-Croix-de-Vie in Frankrijk. De atleet is nog steeds actief en traint tussen Essaouira, Dakhla en Tarifa in Spanje. Hij blijft de internationale tournee voor kitesurfen volgen. Het gaat om Brazilië, Frankrijk, Griekenland, Italië en natuurlijk Essaouira in Marokko.
Unesco-overwinning voor Marokko in conflict met Algerije
Nieuwe VS-ambassadeur Duke Buchan III maakt opvallende start in Marokko
Marokkaanse minister over flitspaal-exces: "Ja, mij pakken ze ook!"
Oumi lokt Remco Evenepoel in dansval: ’Moroccan vibes’
Marokko getroffen door hevige koudegolf met sneeuw en storm
Akkoord Marokko-EU op één stem na geblokkeerd
Marokkaanse Ghizlane Chebbak schrijft geschiedenis in Top 100
Lamine Yamal: "Marokko is ook mijn land!"
WK 2026: zo hoog schat de supercomputer Marokko in
Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor