25 juli 2022 - 17:00 - Wereld
In Luik komt een golf van solidariteit op ter ondersteuning van de familie Boujamaoui. Het gezin verloor drie van hun vier kinderen bij een vreselijk verkeersongeluk in Marokko. De Marokkaanse familie, die in Ans woont, is diep bedroefd en heeft geen plannen om naar het ouderlijk huis terug te keren.
Het ongeluk van de familie Boujamaoui (nu bestaande uit de vader, moeder en oudere zus) heeft de mensen van Ans ontroerd. Daarom heeft de moslim- en Marokkaanse gemeenschap van Ans een oproep tot donaties gedaan, zoals La Meuse bericht. "Ze zullen in augustus terugkomen. Ze zullen alles opnieuw moeten opbouwen. Ze weten ook niet hoe ze terug moeten keren naar de plaats waar ze vroeger woonden. Daarom moeten we hen helpen. We werken samen met de gemeente om noodopvang te vinden. Bovendien weten we nog niet wat er met de verzekering zal gebeuren," verklaart Ahmed Rassili, gemeenteraadslid in Ans. "Wie wil doneren kan daarom een overschrijving doen naar de rekening van het "Islamitisch en Cultureel Centrum van Ans".
Lees ook: Belgisch voetbaltalent Youssef Boujamaoui (12), broertje en zus komen om bij ongeval in Marokko
"De familie Boujamaoui woont in een sociale woning in de woonwijk Al’Trappe in Alleur. Na het tragische ongeluk zijn ze niet van plan terug te keren naar het ouderlijk huis. Ze kunnen rekenen op de steun van de gemeenschap in Ans, die klaar staat om hen te helpen. "Je kunt je voorstellen hoe moeilijk het voor de familie is om terug te keren naar hun huis waar ze alle herinneringen aan hun kinderen hebben," verklaart Walther Herben, de burgemeester van de gemeente. In samenwerking met de woningbouwvereniging Plateau en de sociale woningbouwvereniging onderzoeken ze de mogelijkheid om een overgangshuis op te vinden. "Zo lang als nodig is voor ze ermee instemmen naar huis terug te keren. We zullen alles doen wat we kunnen om hen te helpen".
Lees ook: Frans gezin komt om bij ongeval in Marokko
De Plateau woningbouwvereniging onderneemt al actie. "Ik heb contact opgenomen met de familieleden. Vanaf 1 augustus zullen we een reeks contacten leggen om een oplossing te vinden. Vanaf volgende week worden verdere stappen ondernomen. Dit vreselijke nieuws raakt me des te meer omdat ik ze vele malen gezien heb tijdens mijn huisbezoeken. De kinderen hebben in Alleur aan een hele reeks activiteiten deelgenomen," zegt Patrice Lempereur.
Vader Nasser Zefzafi voorgedragen voor Nobelprijs
De onbekende passies van Moulay Hassan en Lalla Khadija
Woede over gedrag Ryanair in Marokko
Explosies gehoord in Dakhla, dit is de reden
Influencer lyrisch over Marokkaanse burger van 1 euro
Vijf fiscale valkuilen voor Marokkanen in het buitenland
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss