Zoeken

Sebta: minder goederensmokkelaars en meer Marokkaanse toeristen

8 januari 2016 - 14:30 - Wereld

Geschreven door Laila A.

De Marokkaanse en Spaanse autoriteiten besloten enkele dagen geleden om de grens met Sebta tot 12 januari te sluiten voor goederensmokkelaars. De beslissing heeft een onverwachte positief effect op het toerisme. Dat laten de Spaanse autoriteiten in een verklaring weten.

Volgens bronnen van het toerismebureau van Sebta werd er sinds het verbod een sterke stijging opgemerkt van het aantal Marokkaanse toeristen die de enclave bezoeken. Deze stijging is een gevolg van de vlotte en snelle doorgang bij de grensovergang.

De beslissing werd genomen om het steeds toenemend aantal dragers die de grens oversteken te remmen en meer Marokkaanse toeristen aan te trekken tijdens de koopjesperiode.

De maatregel zal in de komende maanden waarschijnlijk worden herhaald op vraag van de handelaars in de autonome stad.

Lees meer

Sterke daling toeristen in noorden Marokko

Het aantal toeristen dat het noorden van Marokko bezoekt is in een jaar tijd sterk gedaald. Dat blijkt uit cijfers van het regionaal toerismebureau voor Tanger-Tetouan-Al...

Grens Sebta urenlang gesloten door grote toestroom smokkelaars

De grensovergang tussen Marokko en Sebta, in het noorden van het land, werd maandag urenlang gesloten op verzoek van de Marokkaanse autoriteiten.

Grens Sebta tot 12 januari gesloten voor smokkelaars

De Marokkaans en Spaanse autoriteiten hebben besloten de grensovergang naar Sebta tot 12 januari te verbieden aan goederensmokkelaars.

Spaanse Costa del Sol wil nog meer Marokkaanse toeristen

De Spaanse Costa del Sol wil meer Marokkaanse toeristen trekken. Duizenden Marokkanen begeven zich elk jaar naar het zuiden van Spanje voor de vakantie of om er te shoppen.

Marrakech wil meer Spaanse toeristen

Een belangrijke Marokkaanse delegatie is tot 24 januari in Madrid voor de 36e toerismebeurs Fitur. Het doel: Marrakech als vakantiebestemming promoten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team