Zoeken

Spanje voert grensbewaking met Marokko op

16 november 2015 - 22:35 - Wereld

Geschreven door Laila A.

Spanje heeft besloten om de veiligheidsmaatregelen aan de grenzen met Marokko op te voeren. Voornamelijk bij de grens van Sebta, waar dagelijks 20.000 mensen en 2500 voertuigen passeren, wordt de veiligheid aangescherpt.

De beslissing van Spanje komt volgens Spaanse media niet als een verrassing na de aanslagen van Parijs afgelopen vrijdag waarbij 129 mensen omkwamen.

Ook op veerboten tussen Sebta en Algeciras worden extra veiligheidsmaatregelen getroffen. Dat meldt de lokale regering van Sebta in een verklaring aan de media.

Ondanks de versterkte grensbewaking werden er tot nu toe geen vertragingen gemeld bij de Spaans-Marokkaanse grenzen.

Lees meer

Terreurverdachte in Nador gearresteerd

De BCIJ politiedienst heeft vrijdagochtend in de regio van Nador een terreurverdachte gearresteerd die aanslagen in Marokko plande.

Sebta: minder goederensmokkelaars en meer Marokkaanse toeristen

De Marokkaanse en Spaanse autoriteiten besloten enkele dagen geleden om de grens met Sebta tot 12 januari te sluiten voor goederensmokkelaars. De beslissing heeft een...

Aanslagen Parijs: 600 mensen herdenking bij Essalam moskee

Ruim 600 mensen waren maandagavond aanwezig op de herdenking van de slachtoffers van de aanslagen van Parijs bij de Essalam moskee in Rotterdam.

Spanje besteedt dagelijks 22.000 euro aan grenshekken met Marokko

Spanje heeft tussen 2005 en 2013 dagelijks ongeveer 22.000 euro besteed aan de bouw en het onderhoud van hekken bij de grenzen met Marokko in Sebta en Melilla.

Spanje arresteert drie Marokkanen verdacht van terrorisme

Drie Marokkanen zijn in de nacht van maandag op dinsdag in de regio van Madrid gearresteerd voor hun vermeende samenwerking met de terreurbeweging Islamitische staat.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team