17 april 2016 - 22:45 - Marokko
Het aantal toeristen dat het noorden van Marokko bezoekt is in een jaar tijd sterk gedaald. Dat blijkt uit cijfers van het regionaal toerismebureau voor Tanger-Tetouan-Al Hoceima (CRT).
In de regio werd een aanzienlijk daling van het aantal Spaanse en Franse toeristen genoteerd. Zo bezochten 23 procent minder Spanjaarden en 16 procent minder Fransen de regio.
Volgens het CRT is deze daling te wijten aan de instabiliteit in Noord-Afrika, waardoor buitenlandse toeristen de voorkeur geven aan zuid-Europese landen.
Het aantal bezoekers uit Arabische landen steeg daarentegen met 46 procent naar 57.000 toeristen. Ook het binnenlandse toerisme deed het goed met een stijging van 2 procent.
Lees meer
Tanger trekt opnieuw buitenlandse toeristen aan. In de stad werd voornamelijk een sterk stijging van het aantal Chinese bezoekers waargenomen.
Het aantal toeristen die in het eerste semester van het jaar Marokko bezochten is volgens het Observatorium voor Toerisme met 2,6 procent afgenomen.
Steeds meer Russen kiezen ervoor hun vakantie in Agadir door te brengen. Zo bezochten ruim 300 procent meer Russische toeristen de Marokkaanse stad in juni.
Het aantal toeristen die Marokko in de eerste negen maanden van het jaar bezochten is lichtjes toegenomen volgens het Marokkaans Observatorium voor Toerisme.
Ruim twee miljoen mensen in Marokko hebben een handicap. Dat blijkt uit een onderzoek van het ministerie van Sociale ontwikkeling, Gezin en Solidariteit.
In de eerste zeven maanden van het jaar bezochten 6,5 miljoen toeristen Marokko, 8 procent meer dan in 2016. Ook het aantal Nederlandse toeristen steeg in die periode.
Tussen januari en juli dit jaar bezochten 6 miljoen toeristen Marokko. Volgens het observatorium voor toerisme is dat net iets meer dan vorig jaar.
In de afgelopen weken is een sterke toenamen van het aantal binnen- en buitenlandse toeristen in Rabat waargenomen. Deze toename is onder meer te danken aan de organisatie van...
Het aantal smartphonegebruikers blijft snel groeien in Marokko. Vorig jaar bezat meer dan de helft van de Marokkanen een smartphone.
Een belangrijke Marokkaanse delegatie is tot 24 januari in Madrid voor de 36e toerismebeurs Fitur. Het doel: Marrakech als vakantiebestemming promoten.