11 januari 2016 - 22:00 - Wereld
De luchthaven van Genève in Zwitserland heeft aan meerdere moslim-medewerkers verboden om nog op de vliegbaan te komen.
De beslissing volgt op de invoer van nieuwe veiligheidsmaatregelen op de luchthaven. Volgens de krant Le Temps werden de badges van meerdere moslims zonder waarschuwing gedeactiveerd op vraag van de plaatselijke autoriteiten.
Een dertigtal moslim-medewerkers werden verrast door de onrechtvaardige beslissing en zitten als gevolg zonder werk. Ze hebben samen beroep gedaan op een advocaat en gaan aangifte doen en een schadevergoeding eisen.
Enkele weken geleden was al besloten dat medewerkers maximaal twee jaar op de vliegbaan mochten werken. Eerder was dat vijf jaar. Ruim 10.000 mensen werken op de luchthaven van Genève. De grote meerderheid heeft een badge om de vliegbaan te betreden.
Marokko verslaat Nederland in race om Spaanse meloen
Salarisverhoging van 1500 dirham voor Marokkaanse leraren na staking
Lichaam Marokkaanse soldaat opgegraven in Frankrijk
Sofyan Amrabat "slechtste speler" van Manchester United
Goed nieuws voor Marokkaans elftal
Marokkaanse stadje bij beste steden ter wereld om te wonen
Lichaam Marokkaanse soldaat opgegraven in Frankrijk
La Palmeraie: een decennium van Noord-Afrikaanse smaken in Charleroi
Inclusiviteit in Vlaanderen: hoofddoek geen issue bij overheid
Racistische uitspraken over Marokkanen: burgemeester Den Bosch gaat vrijuit
Belgische Universiteit doet aangifte tegen studentenmoskee
Vluchten uit Marokko omgeleid door slecht weer in Frankrijk
Italiaans dorp vervult laatste wens Marokkaanse Hanane
Nieuwe wending in moordzaak Wassim (3) in België