24 november 2013 - 21:05 - Marokko
Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko, werd vorige week opgeschud door rellen en protestacties. De lokale overheid schrijft de incidenten toe aan de aanzienlijke toename van het aantal Marokkaanse smokkelaars die de enclave bezoeken.
In een verklaring schat de lokale overheid dat ruim 5000 ’nieuwe’ smokkelaars dagelijks Sebta bezoeken. Volgens de regeringsafgevaardigde veroorzaakt dit onvrede bij de bewoners van de stad, die vorige week hun ongenoegen hebben geuit door het verkeer te blokkeren.
Deze stroom van nieuwe grenswerkers is volgens Sebta, een gevolg van de economische crisis in Marokko. Omdat geen visum wordt gevraagd aan bewoners van regio Tetouan, vestigen vele Marokkanen van andere steden zich er om toegang te krijgen tot de enclave.
Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken is bezig met de bouw van de nieuwe grensovergang ’Tarajal 2’. Deze zou in januari klaar zijn en moet de stroom van grenswerkers helpen reguleren. Met de opening van Tarajal 2 verdwijnt de grensovergang Biutz definitief.
Dagelijks steken er naar schatting tussen 20.000 en 25.000 mensen de grens met Sebta over, grotendeels vrouwen die goederen smokkel voor 100 à 150 dirham per oversteek. Deze handel genereert een omzet van 1,5 miljard euro volgens de Marokkaanse autoriteiten.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project