26 januari 2022 - 17:00 - Marokko
De voorzitter van Sebta, Juan Vivas, zou graag zien dat de grens met Marokko wordt versterkt om een "doeltreffende controle" van de toevloed van migranten naar de stad mogelijk te maken.
Vivas pleit voor een "doeltreffende en aangepaste grens" om degenen die Sebta binnenkomen te kunnen controleren. De voorzitter van de autonome stad in het noorden van Marokko, is van mening dat dit kan worden bereikt door de Schengen-visumplicht in te trekken. Deze maatregel zou volgens hem zeer "doeltreffend" kunnen zijn voor de beveiliging van de grens en de controle van de migratiestromen.
Lees ook: Grens Sebta-Marokko blijft tot juni gesloten
De Spaanse regering is geneigd om het verdrag van goed nabuurschap met Marokko na te leven. Vivas deelt deze mening niet. "Het is onmogelijk, het zou een boom zijn die een bos bedekt", zei hij twee jaar geleden tijdens een voltallige bijeenkomst. Vandaag benadrukt de voorzitter van Sebta het belang om een unaniem standpunt met Madrid en Melilla over deze kwestie te kunnen bereiken.
Officieel: PCR-test niet meer verplicht om naar Marokko te reizen
Grote hoeveelheden lithium ontdekt in Marokko
Gratis huisvesting voor families martelaren in Marokko
Guardia Civil vraagt om meer politie aan grenzen Sebta en Melilla
Ryanair heeft slecht nieuws voor Marokkaanse klanten
Marokkaanse ambassade in Bagdad binnenkort weer open
Officieel: PCR-test niet meer verplicht om naar Marokko te reizen
Gratis huisvesting voor families martelaren in Marokko
Ryanair heeft slecht nieuws voor Marokkaanse klanten
Benkirane hekelt verhoging ambtenarensalarissen
Marokko ontvangt eerste partij Sherpa pantservoertuigen
Russische diplomaat stelt Marokko gerust inzake graan
Marokkaan ontwerpt waterstof SUV ’NamX HUV’
"Wormen in tajine" op agenda Marokkaans parlement