23 mei 2022 - 20:20 - Marokkanen in het buitenland
Zoals verwacht heeft de regering van Sebta besloten de visumvrije toegang voor Marokkanen af te schaffen. Er zijn nieuwe voorwaarden voor toegang tot de enclave bepaald, die eind mei in werking treden.
De nieuwe maatregel heeft gevolgen voor Marokkaanse grensarbeiders die wettelijk zijn erkend door de overheid van de enclave. Ze moeten nu een visum aanvragen voor ze toegang krijgen tot hun werkplek.
Lees ook: Marokkaanse douane verbiedt smokkel naar Sebta en Melilla volledig
Sinds deze maandag moeten grensarbeiders een afspraak maken bij het consulaat in Tetouan en zich de volgende dinsdag melden met de nodige documenten (paspoort, werk- of verlengingsvergunning, foto’s, enz.)
Als het visum verkregen is, moeten de belangstellenden een afspraak maken bij het immigratiekantoor in Sebta om een identiteitskaart voor buitenlanders (TEI) aan te vragen. Er wordt op gewezen dat de kosten van het visum zijn vastgesteld op 826 dirham.
Lees ook: Bouwwerkzaamheden belemmeren doorgang Marokkaanse diaspora naar Sebta
Voor de regeringsdelegatie in Sebta gaat het slechts om "een eenvoudige, soepele en snelle procedure" die grensgangers in staat stelt Sebta binnen te komen met een visum met beperkte territoriale geldigheid. Volgens het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zouden deze nieuwe bepalingen slechts een groep van in totaal ongeveer 200 mensen treffen.
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland