2 oktober 2019 - 10:30 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten hebben maandag rond de middag de grensovergang naar Sebta gedurende ruim een uur gesloten.
Honderden mensen wachtten om de enclave binnen te mogen. Het besluit om de overgang te sluiten werd officieel genomen om de openbare orde te beschermen maar zorgde vooral voor chaos.
Door de onverwachte sluiting werden tientallen auto’s bij de grens geblokkeerd. Ook in Sebta zorgde het besluit voor wanorde. Pas rond 13:30 uur werd besloten om de grens te heropenen.
Het is niet de eerste keer dat Marokko de grensovergang naar de enclaves Sebta en Melilla sluit. Dergelijke besluiten worden telkens gerechtvaardigd door de strijd tegen de smokkel vanuit de twee enclaves naar Marokko. Volgens El Faro de Ceuta wil Marokko Spanje op die manier onder druk zetten om de twee bezette enclaves terug te krijgen.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor