Zoeken

Schietpartij café Marrakech: 10 verantwoordelijken gendarmerie verdacht

24 mei 2018 - 19:20 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Tien verantwoordelijken van de Koninklijke gendarmerie werden aangehouden voor hun vermeende betrokkenheid bij de schietpartij in het café La Crème in Marrakech in november vorig jaar.

Volgens Al Massae werden de gendarmes op bevel van de onderzoeksrechter belast met financiële misdrijven bij het Hof van Beroep van Marrakech gearresteerd. Het gaat om agenten uit Larache, Tanger en de haven Tanger Med, Tetouan, Agadir, Settat en Marrakech.

Alle verdachten werden in voorlopige hechtenis genomen en worden vervolgd voor corruptie, schending van het beroepsgeheim en internationale drugshandel. Het blad bericht tevens dat tijdens het onderzoek 600 telefonische gesprekken werden afgetapt van een honderdtal verdachten.

Bij de schietpartij werd Hamza Chaib (26), student geneeskunde en zoon van de voorzitter van het Hof van Beroep in Beni Mellal, doodgeschoten. De daders vergisten zich van doelwit en wilden de eigenaar van het café, een Nederlandse Marokkaan, vermoorden.

De rechtszaak tegen de tien gendarmes gaat op 31 mei van start in Marrakech.

Lees meer

Rechtszaak daders schietpartij café in Marrakech uitgesteld

De zaak tegen de daders van de schietpartij in het café "La crème" in november vorig jaar in Marrakech, is dinsdag begonnen.

Schietpartij Marrakech was afrekening Mocro-maffia om 200 kilo cocaïne

De schietpartij in Marrakech waarbij op 2 november vorig jaar een student geneeskunde werd doodgeschoten, was een afrekening tussen drugsbendes in Nederland na de diefstal van...

Schietpartij Marrakech: nieuwe arrestaties

De politie heeft zaterdag twee mannen in de wijk Hivernage in Marrakech gearresteerd voor hun vermeende betrokkenheid bij de schietpartij in het café La Crème begin november.

Schietpartij Marrakech: rechtszaak in beroep van start

De rechtszaak in beroep tegen de daders van de schietpartij in het café La Crème in november 2017 gaat vandaag van start in Marrakech.

Verantwoordelijke Gendarmerie Marrakech cel in voor drugssmokkel

De rechtbank van Marrakech heeft woensdag een lid van de Koninklijke Gendarmerie veroordeeld voor drugssmokkel.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team