24 mei 2018 - 19:20 - Marokko
Tien verantwoordelijken van de Koninklijke gendarmerie werden aangehouden voor hun vermeende betrokkenheid bij de schietpartij in het café La Crème in Marrakech in november vorig jaar.
Volgens Al Massae werden de gendarmes op bevel van de onderzoeksrechter belast met financiële misdrijven bij het Hof van Beroep van Marrakech gearresteerd. Het gaat om agenten uit Larache, Tanger en de haven Tanger Med, Tetouan, Agadir, Settat en Marrakech.
Alle verdachten werden in voorlopige hechtenis genomen en worden vervolgd voor corruptie, schending van het beroepsgeheim en internationale drugshandel. Het blad bericht tevens dat tijdens het onderzoek 600 telefonische gesprekken werden afgetapt van een honderdtal verdachten.
Bij de schietpartij werd Hamza Chaib (26), student geneeskunde en zoon van de voorzitter van het Hof van Beroep in Beni Mellal, doodgeschoten. De daders vergisten zich van doelwit en wilden de eigenaar van het café, een Nederlandse Marokkaan, vermoorden.
De rechtszaak tegen de tien gendarmes gaat op 31 mei van start in Marrakech.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project