11 maart 2023 - 09:00 - Economie
De Marokkaanse belastingdienst heeft ontdekt dat verschillende bedrijven in de zuidelijke provincies "schermbedrijven" creëren om hun commerciële activiteiten buiten deze regio uit te voeren en zo geen belastingen te betalen.
In antwoord op een schriftelijke vraag van een Kamerlid, verklaarde minister Nadia Fettah Alaoui van Economie en Financiën, dat deze Marokkaanse bedrijven dochterondernemingen oprichten die alleen op papier bestaan en een vals adres gebruiken in een regio of een land met lage belastingen.
Lees ook: Airbnb omzeilt Marokkaanse belastingdienst
Om deze vorm van belastingontduiking te stoppen, zal de minister de belastingautoriteiten instructies geven om een reeks maatregelen te nemen om het toezicht op bedrijven die geen belastingen betalen te versterken en de toekenning van fiscale certificaten te remmen.
Lees ook: Marokko: influencers moeten belasting betalen
De minister voegde eraan toe dat de belastingdienst sinds 2018 schikkingen treft met bedrijven in het zuiden die hun activiteiten buiten de regio uitvoeren en dat een deel van deze bedrijven hun fiscale schulden intussen hebben betaald.
Actrice Zoe Saldana geniet van Marrakesh
Dochters Prins Moulay Ismaïl maken Ramadan-gebakjes (foto’s)
Langste hangbrug van Afrika in Casablanca geopend (video)
Nieuwe stad in Marokko weigert door dieren getrokken karren
Spanje laat controle Sahara-luchtruim over aan Marokko
Brazilianen verwachten moeilijke wedstrijd tegen Marokkanen
Ikea komt met speciale collectie voor Ramadan 2023
Marokko verhoogt export bouwmaterialen
Zorgen in Marokko door overvloed Algerijnse en Tunesische dadels
Royal Air Maroc programmeert honderden vluchten naar Mekka
Marokko bouwt nieuwe terminals op verschillende luchthavens
BCIJ zegt hoe moordenaars politieagent in Casablanca werden opgespoord
Marokko overtreft VS in fosfaatproductie
Marokko ontkent verbod op import Russische olieproducten