WK-2026: Guinee en Libanon stellen voor Marokko te hebben gestemd
De Guinese en Libanese voetbalbonden stellen niet voor de kandidatuur van het Amerikaanse trio voor de organisatie van het WK-2026 te hebben gestemd.
- Sport
Marokkanen zijn woedend op Saoedi-Arabië. Het land stemde niet alleen voor de gezamenlijke bid van de Verenigde Staten, Mexico en Canada voor de organisatie van het WK-2026, maar voerde ook campagne tegen Marokko.
Saoedi-Arabië speelde donderdag een eerste WK-wedstrijd tegen Rusland en verloor met 5-0. Net voor de wedstrijd verzamelden Marokkaanse supporters zich bij het stadion om hun woede te uiten.
Vooral de voorzitter van de Saoedische voetbalbond, Turki Al Sheikh, werd flink uitgefloten. Hij maakte de keuze van United 2026 en spoorde andere landen om hetzelfde te doen.
Lees meer
De Guinese en Libanese voetbalbonden stellen niet voor de kandidatuur van het Amerikaanse trio voor de organisatie van het WK-2026 te hebben gestemd.
Een stem minder voor Marokko. Afghanistan heeft zijn steun aan de gezamenlijk kandidatuur van de Verenigde Staten, Mexico en Canada voor de organisatie van het WK-2026 bevestigd.
De ambassade van Marokko in Rusland heeft laten weten dat 42.000 Marokkaanse supporters in het land waren aangekomen om de Leeuwen van de Atlas te steunen tijdens het WK-2018.
Saoedi-Arabië heeft opnieuw laten horen dat het bereid is om voor de kandidatuur van de Verenigde Staten voor de organisatie van het WK-2026 te stemmen.
De droom komt niet uit. Marokko werd vandaag niet verkozen om het WK-2026 te organiseren.