29 oktober 2021 - 21:00 - Economie
De Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken Nasser Bourita en zijn Surinaamse ambtgenoot Albert Ramdin, namen eerder deze maand deel aan een virtuele bijeenkomst met het doel verder invulling te geven aan de afgesproken roadmap voor samenwerking tussen beide landen.
Marokko en Suriname willen onder meer samenwerken op het gebied van onderwijs, technologie, beroepsgerichte opleiding, landbouw, gezondheidszorg, visserij, toerisme, ambacht, klimaatverandering, veiligheid, recht en de financiële assistentie ten behoeve van duurzame projecten. De landen willen ook doorgaan met het uitwisselen van officiële bezoeken.
Lees ook: Suriname wil meer handel met Marokko
Tijdens de bijeenkomst hebben ze hun wederzijdse intentie voor samenwerking bevestigd. Er komt een ambassade van Suriname in de hoofdstad Rabat en een consulaat in Dakhla. Deze diplomatieke vertegenwoordiging zal ook een basis leggen voor de verruiming van de politieke relaties en vormgeven aan de economische samenwerking.
Lees ook: Suriname wil ambassade en consulaat in Marokko openen
Voor de praktische uitwerking van deze plannen vindt er op korte termijn een nieuw overleg plaats. Via haar buitenlandse politiek wil Suriname nieuwe relaties aangaan op verschillende continenten, met name in Afrika.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!