24 januari 2023 - 12:00 - Economie
Marokko wordt genoemd als een van de belangrijkste bestemmingen voor Russische leveringen van aardolieproducten aan Afrika en de rest van de wereld. Het koninkrijk heeft in 2022 ruim 735.000 ton diesel uit Rusland ingevoerd, tegen 66.000 ton in 2021.
Het EU-verbod op de invoer van Russische aardolieproducten, waaronder benzine, diesel en vliegtuigbrandstof, wordt van kracht in februari 2023. In het licht van de westerse sancties tegen deze aardolieproducten heeft Rusland zijn leveringen verlegd naar andere bestemmingen zoals Afrika.
Lees ook: Marokkaanse regering ontkent uitvoer aardolieproducten
Marokko is een van de belangrijkste afnemers van Russische aardolieproducten in Afrika. De laatste jaren heeft het koninkrijk zijn handelsbetrekkingen met Rusland uitgebreid. Volgens Refinitiv is het vervoer van diesel van Moskou naar Rabat toegenomen. In 2022 bereikte het 735.000 ton, tegenover slechts 66.000 ton in 2021. En begin 2023 zal het bijna 140.000 ton zijn.
Lees ook: Rusland steunt Marokko bij ontwikkeling kernenergie
Ook andere landen hebben baat bij Russische leveringen, met name Ghana, Senegal, Libië, Turkije, Uruguay en Ivoorkust.
Marokko zou Oekraïens raketafweersysteem hebben aangeschaft
Marokko breidt luchtmacht uit met nieuwe aankopen
Sebta-Melilla: Marokko blijft "blokkadebeleid hanteren"
Waarom Bilal El Khannouss bij Anderlecht vertrok
Marokkaanse film in officiële selectie van filmfestival Rotterdam
Hoogleraar Hanan uit Schilderswijk is rolmodel, maar wordt vaak onderschat
Hakim Ziyech naar PSG? Wat denkt Walid Regragui?
Predator Oil and Gas stopt gasboringen in Marokko
Marokko op Cybertech Global in Tel Aviv
Spaanse havens vrezen verlies van miljarden euro’s door Tanger Med
Marokko krijgt gigantische batterijfabriek
Marokko verleent rechtstreekse hulp aan armen
Haven Tanger Med verpulvert Spaanse havens
Marokkaanse steden verbieden teelt meloenen