17 juni 2025 - 11:20 - Marokkanen in het buitenland
Royal Air Maroc zet deze zomer alles op alles om de reis van Marokkanen in Europa naar huis zo soepel mogelijk te maken. Met een flinke uitbreiding van vluchten en stoelen speelt de Marokkaanse luchtvaartmaatschappij in op de verwachte drukte.
Royal Air Maroc vergroot het aanbod naar 6,6 miljoen stoelen, ruim 700.000 meer dan vorig jaar zomer, en bedient nu 95 bestemmingen wereldwijd. Dit is niet alleen voor de Marokkaanse diaspora, maar ook voor de Afrikaanse gemeenschap en internationale toeristen. Er komen vier nieuwe internationale routes bij, waaronder naar Sao Paulo, Peking, Toronto en Catania. Ook de recent gestarte binnenlandse verbinding Rabat-Dakhla wordt versterkt. Dit alles moet de reismogelijkheden voor Marokkanen in het buitenland verbeteren en Marokko’s positie op belangrijke markten versterken.
Lees ook: Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Naast de bestaande Londense routes naar Heathrow en Gatwick vanuit Casablanca, lanceert Royal Air Maroc een directe route naar London Stansted Airport. De verbinding Casablanca-Manchester is ook recent gestart. Op het Afrikaanse continent wordt de frequentie naar Nouakchott verhoogd naar negen vluchten per week, en naar Dakar zelfs naar veertien vluchten per week. Vluchten tussen Casablanca en steden als Malaga, Valencia, Lissabon en Porto zullen voortaan met Boeing 737 en Embraer 190 toestellen worden uitgevoerd, wat meer comfort en kortere reistijden belooft.
Om de zomerpiek succesvol te laten verlopen, heeft Royal Air Maroc vier extra vliegtuigen gehuurd. Het aantal gecharterde toestellen is dit jaar lager, dankzij de toevoeging van acht nieuwe eigen vliegtuigen aan de vloot: twee Boeing Dreamliner 787-900 voor langeafstandsvluchten en zes Boeing 737-8 MAX voor middellangeafstandsvluchten. Er is een speciaal nachttijdslot ingericht voor Europese vluchten via de Casablanca-hub (o.a. Brussel, Parijs Orly, Parijs CDG, Milaan, Bologna en London Stansted), terwijl het dagtijdslot gereserveerd is voor Afrikaanse bestemmingen zoals Dakar, Abidjan, Bamako, Lagos en Conakry.
Lees ook: Royal Air Maroc drie keer zo duur als concurrenten
Hamid Addou, CEO van Royal Air Maroc, benadrukt dat dit "uitzonderlijke plan" naadloos aansluit bij de ontwikkelingsstrategie van de maatschappij. Hij stelt dat het uitgebreide aanbod, de gemoderniseerde vloot en operationele innovaties de inzet naar passagiers bevestigen en Marokko’s positie als strategische luchtvaart-hub versterken. Alle teams van Royal Air Maroc zijn gemobiliseerd om dit zomerseizoen tot een succes te maken, met name voor de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland, door hen de best mogelijke klantervaring te bieden.
Marokkaanse diaspora: 80% minder belasting op pensioen in Marokko
PJD: "Vulgaire ElGrandeToto moet gestopt worden"
Spaanse grootmacht heeft oogje op Hakim Ziyech
Historisch erfgoed Tanger verdwijnt door nieuwbouw
Deze Marokkaanse stad biedt nog steeds betaalbaar vastgoed
Brommers trotseren dood op Marokkaanse snelwegen
Marokkaanse diaspora: 80% minder belasting op pensioen in Marokko
Ruim 16 uur op wachten op veerboot naar Marokko in Algeciras
Staking Algeciras afgewend, opluchting voor Marokkaanse diaspora
Marokko mist kans: waarom diaspora niet investeert
Marokkaanse diaspora: zo voorkom je boetes op je woning in Marokko
Haags gezin slachtoffer ongeval op weg naar Marokko, meisje overleden
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko