17 juni 2025 - 11:20 - Marokkanen in het buitenland
Royal Air Maroc zet deze zomer alles op alles om de reis van Marokkanen in Europa naar huis zo soepel mogelijk te maken. Met een flinke uitbreiding van vluchten en stoelen speelt de Marokkaanse luchtvaartmaatschappij in op de verwachte drukte.
Royal Air Maroc vergroot het aanbod naar 6,6 miljoen stoelen, ruim 700.000 meer dan vorig jaar zomer, en bedient nu 95 bestemmingen wereldwijd. Dit is niet alleen voor de Marokkaanse diaspora, maar ook voor de Afrikaanse gemeenschap en internationale toeristen. Er komen vier nieuwe internationale routes bij, waaronder naar Sao Paulo, Peking, Toronto en Catania. Ook de recent gestarte binnenlandse verbinding Rabat-Dakhla wordt versterkt. Dit alles moet de reismogelijkheden voor Marokkanen in het buitenland verbeteren en Marokko’s positie op belangrijke markten versterken.
Lees ook: Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Naast de bestaande Londense routes naar Heathrow en Gatwick vanuit Casablanca, lanceert Royal Air Maroc een directe route naar London Stansted Airport. De verbinding Casablanca-Manchester is ook recent gestart. Op het Afrikaanse continent wordt de frequentie naar Nouakchott verhoogd naar negen vluchten per week, en naar Dakar zelfs naar veertien vluchten per week. Vluchten tussen Casablanca en steden als Malaga, Valencia, Lissabon en Porto zullen voortaan met Boeing 737 en Embraer 190 toestellen worden uitgevoerd, wat meer comfort en kortere reistijden belooft.
Om de zomerpiek succesvol te laten verlopen, heeft Royal Air Maroc vier extra vliegtuigen gehuurd. Het aantal gecharterde toestellen is dit jaar lager, dankzij de toevoeging van acht nieuwe eigen vliegtuigen aan de vloot: twee Boeing Dreamliner 787-900 voor langeafstandsvluchten en zes Boeing 737-8 MAX voor middellangeafstandsvluchten. Er is een speciaal nachttijdslot ingericht voor Europese vluchten via de Casablanca-hub (o.a. Brussel, Parijs Orly, Parijs CDG, Milaan, Bologna en London Stansted), terwijl het dagtijdslot gereserveerd is voor Afrikaanse bestemmingen zoals Dakar, Abidjan, Bamako, Lagos en Conakry.
Lees ook: Royal Air Maroc drie keer zo duur als concurrenten
Hamid Addou, CEO van Royal Air Maroc, benadrukt dat dit "uitzonderlijke plan" naadloos aansluit bij de ontwikkelingsstrategie van de maatschappij. Hij stelt dat het uitgebreide aanbod, de gemoderniseerde vloot en operationele innovaties de inzet naar passagiers bevestigen en Marokko’s positie als strategische luchtvaart-hub versterken. Alle teams van Royal Air Maroc zijn gemobiliseerd om dit zomerseizoen tot een succes te maken, met name voor de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland, door hen de best mogelijke klantervaring te bieden.
Huis kopen in Marokko: alles wat je moet weten over registratierechten
Mourinho blokkeert vertrek Youssef En-Nesyri
Marokko moderniseert straaljagers met geavanceerd radarsysteem
Digitale oorlog: Zo wapent Marokko zich tegen hackers
Temara sloopt villa’s en restaurants
Wali Casablanca pakt door: 10 dagen of sloop
Royal Air Maroc zet extra vluchten in voor Marokkanen in Europa
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker