11 maart 2019 - 17:25 - Marokko
Slechts 24 uur na de crash van een toestel van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen omkwamen, heeft Royal Air Maroc besloten om alle lijnvluchten met Boeing 737 MAX 8 toestellen op te schorten.
Abdelhamid Addou, CEO van Royal Air Maroc, bevestigde de informatie persoonlijk aan HuffPost. Hij sprak over een "lopende onderhoud" van de toestellen.
De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij had begin januari zijn eerste Boeing 737 MAX 8 ontvangen. Drie andere toestellen moesten in de komende maanden worden geleverd. Of dat nog steeds het geval is, zegt Addou niet.
Bij de crash op zondagochtend, net na het opstijgen in Addis Abeba, kwamen alle passagiers en de hele bemanning om het leven. Twee Marokkanen behoren tot de slachtoffers, een ambtenaar van het ministerie van milieu en een docent aan de Hassan II universiteit in Casablanca.
Enkele maanden geleden was een zelfde toestel van de Indonesische groep Lion Air op dezelfde wijze in zee neergestort. 189 mensen kwamen om.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht