19 september 2024 - 23:50 - Marokko
Het strand van Merkala in Tanger kampt opnieuw met vervuiling door rioolwater. Omwonenden hebben melding gemaakt van een nieuwe lozing, wat zorgen baart over de toestand van het milieu en de gezondheid van zwemmers.
Volgens getuigen ligt de oorzaak van deze vervuiling bij het Amendis-pompstation, dat zich vlakbij de haven van Tanger-stad bevindt. Deze infrastructuur, eigendom van het gelijknamige bedrijf, zou verantwoordelijk zijn voor het lozen van grote hoeveelheden afvalwater in zee, waardoor het strand van Merkala en de omgeving vervuild raken.
Lees ook: Tanger: een strand ... van rioolwater
Amendis heeft nog geen officiële verklaring afgegeven over dit incident, waardoor de exacte oorzaken van deze nieuwe vervuiling onduidelijk blijven. De inwoners van Tanger zijn gefrustreerd door de terugkerende problemen en klagen over het gebrek aan duurzame oplossingen. Veel inwoners hebben zich deze zomer al over de situatie beklaagd.
Lees ook: Dit zijn de vuilste stranden van Marokko
Het strand van Merkala wordt regelmatig getroffen door dit soort vervuiling. De nabijheid van de stranden tot waterlopen die vervuild water ontvangen van verschillende bronnen, zoals riolering, openbare stortplaatsen en industrie, maakt het kwetsbare plekken wat betreft waterkwaliteit.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs