Zoeken

Rif-oorlog: Madrid bereidt om over gebruik chemische wapens te spreken

14 februari 2018 - 20:00 - Wereld

Geschreven door Fouad Badel

De Spaanse regering heeft ermee ingestemd om, op verzoek van de Amazigh World Assembly (AMA), informatie vrij te geven over het gebruik van chemische wapens door de troepen van koning Alfonso XIII tijdens de Rif-oorlog.

Alfonso Dastis, Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, maakte dat bekend na een vraag van ERC-parlementslid Joan Tarda. De Catalaanse partij had de zaak herhaaldelijk aan de orde gesteld en Madrid gevraagd om zich ​​officieel te excuseren en de slachtoffers of hun nabestaanden te vergoeden.

Het besluit van de Spaanse regering volgt op een brief van AMA die op 12 februari 2015 naar Koning Felipe VI was verzonden. In de brief vroeg de organisatie aan de monarch om "rechtvaardigheid voor de slachtoffers van de chemische oorlog geleid door Spanje in de Rif tussen 1921 en 1927".

In juni 2015 liet Felipe VI weten dat hij de brief aan het ministerie van Buitenlandse Zaken, die volgens hem gemachtigd was om dergelijke kwesties te behandelen, had toevertrouwd.

AMA-voorzitter Rachid Raha schat dat 80% van de kankergevallen die momenteel in het Avicenne-ziekenhuis in Rabat worden behandeld, afkomstig zijn uit de Rif en waarschijnlijk het gevolg zijn van de giftige gassen die in de oorlog werden gebruikt.

Lees meer

Bezoek Felipe VI: Spanje vraagt aan Marokko om datum te kiezen

Na meerdere uitstellen hebben de Spaanse autoriteiten besloten om de keuze van een datum voor een staatsbezoek van Koning Felipe VI aan Marokko over te laten.

Koning Spanje onderzoekt gebruik gifgas tijdens Rifoorlog

Koning Felipe VI van Spanje heeft het dossier over het gebruik van chemische wapens door Spanje tijdens de Rifoorlog zelf in handen genomen.

Nederland: verdachten Mocro-oorlog blijven vast

De rechtbank van Schiphol heeft maandag besloten dat vijf verdachten betrokken bij criminele afrekeningen in de mocro-oorlog voorlopig vast blijven zitten.

Man die terroristen Parijs logeerde vrijgesproken

Jawad Bendaoud is door de Franse justitie vrijgesproken. Hij werd vervolgd voor het logeren van de terroristen die de aanslagen van 13 november 2015 in Parijs pleegden.

Spanje "blijft zoeken naar datum" voor bezoek Felipe VI aan Marokko

Het bezoek van Koning Felipe VI van Spanje aan Marokko is opnieuw uitgesteld. De Spaanse regering "blijft zoeken naar een datum" voor een bezoek van de monarch.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team