Zoeken

Laatste Spaanse veteraan Rifoorlog overleden

- Wereld

Geschreven door Nawel Serdouni

Francisco Núñez Olivera is afgelopen maandag in zijn huis in Bienvenida, in het zuidwesten van Spanje, overleden. Hij was 113 jaar oud en de laatste veteraan van de Rifoorlog.

Francisco Núñez Olivera werd beschouwd als de oudste man ter wereld. Hij vierde zijn 113e verjaardag op 13 december en overleed op maandag 29 januari om 22.30 uur.

De veteraan, landbouwer van beroep, vocht in twee belangrijke historische conflicten, de Rifoorlog (1920-1926), toen de Riffijnen zich moedig verzetten tegen de Spaanse en Franse bezetters, en in de Spaanse burgeroorlog (1936-1939). Francisco was dus de oudste oorlogsveteraan van Spanje.

Lees meer

Overleden Marokkaan toch gecremeerd in Frankrijk

Het lichaam van Hassan E. werd maandag op bevel van de rechtbank van Bordeaux in Frankrijk gecremeerd.

Amerikaanse veteraan heeft zijn Marokkaanse medaille ontvangen (video)

Kenneth F. Lincoln heeft zijn Wissam ontvangen. De 90-jarige Amerikaanse veteraan verdiende de militaire onderscheiding 71 jaar geleden in Marokko.

Spaanse minister Binnenlandse zaken vandaag in Marokko om over terrorisme te praten

Juan Ignacio Zoida, Spaanse minister van Binnenlandse zaken, is deze dinsdag op werkbezoek in Marokko waar hij zijn Marokkaanse ambtgenoot Abdelouafi Laftit zal ontmoeten.

Frankrijk onderschept 3 ton cannabis uit Marokko

De Franse douane heeft maandag in l’Aude, in het zuiden van het land, een lading van 3 ton cannabis afkomstig uit Marokko onderschept.

Amerikaan krijgt na 70 jaar onderscheiding voor heldendaad in Marokko

Een 90-jarige Amerikaanse veteraan uit de Tweede Wereldoorlog gaat eindelijk een militaire onderscheiding krijgen die hij ruim 70 jaar geleden in Marokko verdiende.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team