Zoeken

Laatste Spaanse veteraan Rifoorlog overleden

4 februari 2018 - 11:20 - Wereld

Geschreven door Nawel Serdouni

Francisco Núñez Olivera is afgelopen maandag in zijn huis in Bienvenida, in het zuidwesten van Spanje, overleden. Hij was 113 jaar oud en de laatste veteraan van de Rifoorlog.

Francisco Núñez Olivera werd beschouwd als de oudste man ter wereld. Hij vierde zijn 113e verjaardag op 13 december en overleed op maandag 29 januari om 22.30 uur.

De veteraan, landbouwer van beroep, vocht in twee belangrijke historische conflicten, de Rifoorlog (1920-1926), toen de Riffijnen zich moedig verzetten tegen de Spaanse en Franse bezetters, en in de Spaanse burgeroorlog (1936-1939). Francisco was dus de oudste oorlogsveteraan van Spanje.

Lees meer

Marokkaanse drugssmokkelaars proberen boten Spaanse kustwacht plat te branden

Leden van een Marokkaanse drugsmaffia die hasj tussen Marokko en Spanje smokkelt, hebben getracht motorboten van de Spaanse kustwacht in brand te steken.

Spaanse politie onderschept bijna 4 ton hasj uit Marokko, 15 arrestaties

De Spaanse politie heeft dinsdag de inbeslagneming van 3,94 ton hasj afkomstig uit Marokko aangekondigd.

Bezoek Felipe VI: Spanje vraagt aan Marokko om datum te kiezen

Na meerdere uitstellen hebben de Spaanse autoriteiten besloten om de keuze van een datum voor een staatsbezoek van Koning Felipe VI aan Marokko over te laten.

Amerikaan krijgt na 70 jaar onderscheiding voor heldendaad in Marokko

Een 90-jarige Amerikaanse veteraan uit de Tweede Wereldoorlog gaat eindelijk een militaire onderscheiding krijgen die hij ruim 70 jaar geleden in Marokko verdiende.

Marokkanen opgepakt voor dood migranten in Spanje

Twee Marokkanen zijn in Spanje gearresteerd voor de dood van zeven migranten. De twee zouden de fatale oversteek van een groep migranten vanuit Marokko naar de Canarische...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team