19 juni 2015 - 12:00 - Wereld
Koning Felipe VI van Spanje heeft het dossier over het gebruik van chemische wapens door Spanje tijdens de Rifoorlog zelf in handen genomen.
De Spaanse monarch heeft aan het ministerie van Buitenlandse Zaken gevraagd het gebruik van gifgassen tussen 1921 en 1927 in het noorden van Marokko te onderzoeken
Rachid Rakha, voorzitter van de Amazigh Wereld Assemblee, had eerder al aan Felipe VI gevraagd om in te grijpen en toe te geven dat Spanje een historische schuld heeft tegenover de Rif.
De Franse president Francois Hollande, wiens land de chemische wapens aan Spanje had geleverd, had in april laten weten dat hij de Franse staatssecretaris van Veteranen had gevraagd om onderzoek te doen naar de rol van Frankrijk in deze zaak.
Uit een recente peiling blijkt dat 97% van de Spanjaarden ervan overtuigd zijn dat Spanje chemische wapens gebruikt heeft in de Rifoorlog en dat de Spaanse overheid als gevolg verantwoordelijk is voor het hoog aantal kankers in het Marokkaanse Rif.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen