16 mei 2020 - 12:00 - Marokkanen in het buitenland
Begin deze week werden 110 Marokkaanse Nederlanders die in Nador en Driouch vastzaten, met bussen naar de Mohammed V luchthaven in Casablanca gebracht om vervolgens op een repatriëringsvlucht naar Nederland te stappen.
Alle reizigers waren in Marokko gestrand na de sluiting van de grenzen en het luchtruim medio maart. Ze mochten maandag naar Nederland terugkeren. Hun transfer naar de luchthaven gebeurde onder toezicht van de veiligheidsdiensten, meerdere plaatselijke verantwoordelijken en Laarbi Salama, honorair consul van Nederland in Nador.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse zaken liet donderdag weten dat bijna 1300 Nederlanders in de afgelopen weken vanuit Marokko waren gerepatrieerd.
Volgens minister Stef Blok van Buitenlandse zaken zitten meer dan duizend Nederlanders, voornamelijk mensen met de dubbele nationaliteit, nog vast in Marokko vanwege de sanitaire noodtoestand. De Nederlandse en Marokkaanse autoriteiten zouden "veelvuldig en intensief contact" hebben om hun repatriëring te regelen.
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)