Zoeken

Repatriëring Marokkaanse Nederlanders uit Nador en Driouch (video)

- Nederland

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Begin deze week werden 110 Marokkaanse Nederlanders die in Nador en Driouch vastzaten, met bussen naar de Mohammed V luchthaven in Casablanca gebracht om vervolgens op een repatriëringsvlucht naar Nederland te stappen.

Alle reizigers waren in Marokko gestrand na de sluiting van de grenzen en het luchtruim medio maart. Ze mochten maandag naar Nederland terugkeren. Hun transfer naar de luchthaven gebeurde onder toezicht van de veiligheidsdiensten, meerdere plaatselijke verantwoordelijken en Laarbi Salama, honorair consul van Nederland in Nador.

Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse zaken liet donderdag weten dat bijna 1300 Nederlanders in de afgelopen weken vanuit Marokko waren gerepatrieerd.

Volgens minister Stef Blok van Buitenlandse zaken zitten meer dan duizend Nederlanders, voornamelijk mensen met de dubbele nationaliteit, nog vast in Marokko vanwege de sanitaire noodtoestand. De Nederlandse en Marokkaanse autoriteiten zouden "veelvuldig en intensief contact" hebben om hun repatriëring te regelen.

Lees meer

Marokko geeft toestemming voor tweede repatriëringsvlucht Nederlanders

Marokko zou toestemming hebben gegeven voor het vertrek van een tweede repatriëringsvlucht met gestrande Nederlanders op woensdag. Dat berichten Nederlandse media.

Nederland vraagt aan Marokko om Marokkaanse Nederlanders te laten vertrekken

De Nederlandse minister van Buitenlandse zaken heeft een beroep gedaan op Marokko om Nederlanders die nog in het koninkrijk vastzitten naar Nederland te laten vertrekken.

Marokkaanse Nederlanders uit Nador gerepatrieerd (video)

Dinsdagochtend werden 120 Marokkaanse Nederlanders met bussen vanuit Nador naar Casablanca gebracht om er het vliegtuig naar Nederland te nemen.

Merendeel gerepatrieerde Nederlanders zaten in Marokko vast

Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het afgelopen jaar samen met de reisbranche zeker 50.000 gestrande Nederlanders teruggehaald. Veel landsgrenzen werden in...

Gestrande Nederlanders mogen zondag Marokko verlaten

Een groep in Marokko gestrande Nederlanders zal zondag naar Nederland mogen vertrekken. Hun vlucht staat zondagavond in Casablanca gepland.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team