1 mei 2012 - 12:30 - Marokko
Salaheddine Mezouar, leider van de "Nationaal Groepering van onafhankelijken" (RNI), is zondag herkozen voor een tweede termijn aan het hoofd van zijn partij, na een maandenlange strijd met tenoren van de RNI.
Mezouar kreeg 1928 stemmen tegen 115 voor zijn tegenstander Rachid Sassi. De stemming werd gehouden tijdens het 5e congres van de RNI, gedurende dewelke Mezouar en Premier Benkirane elkaar hebben ontmoet. De twee mannen zouden besloten hebben de RNI in de regering te doen treden.
Benkirane, opgehitst door de virulente uitspraken van de PPS-ministers tegen zijn PJD-collega’s, denkt er namelijk aan de PPS-ministers te vervangen door leden van de RNI.
Mezouar, wiens partij aan het initiatief lag van de "Coalitie voor Democratie", die in de eerste plaats bedoeld was om de PJD te isoleren in de verkiezingen van november 2011, lijkt de geschillen met de PJD opzij te hebben gelegd.
Volgens de Marokkaanse pers zou de RNI ook de rug hebben gedraaid aan zijn vroegere bondgenoten om de regeringsmeerderheid aan te sluiten
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen