5 februari 2023 - 22:00 - Marokko
De ouders van Rayan, de 5-jarige jongen die in februari 2022 overleed na in een put te zijn gevallen in de buurt van Chefchaouen, hebben goed nieuws.
De ouders van Rayan hebben een nieuwe baby verwelkomd. "Gisteren was het één jaar geleden sinds het drama van Rayan en vandaag kregen we een kind. God neemt en God geeft," zei Soumia Khachich op ChoufTV. Afgelopen donderdag beviel de moeder van Rayan van een gezonde baby in een ziekenhuis in Tetouan.
Lees ook: "Rayan" bij meest gezochte trefwoorden op Google
Rayan was in een uitgedroogde put van 32 meter diep gevallen, die nabij de zijn woning was gegraven in het dorp Ighrane, in de provincie Chefchaouen. Na vijf dagen inspanningen, slaagden de redders erin om een parallelle put te te boren en vervolgens een horizontale tunnel naar de put waarin Rayan was gevallen, in een poging om hem te bevrijden. De jongen overleefde echter niet. De reddingsactie werd wereldwijd gevolgd en zijn overlijden zorgde voor veel emotie.
Lees ook: Hasseltse school schrijft brief aan ouders Rayan
Zijn pasgeboren broertje zal niet Rayan heten. "Rayan is overleden, Allah hebbe zijn ziel, ik kan de pasgeborene die naam niet geven," legde de vader uit. De baby heet Shajid.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko