15 maart 2024 - 13:00 - Marokko
De Ramadan, een belangrijke pijler van de islam, brengt voor diabetici extra risico’s met zich mee. De periode van vasten van zonsopgang tot zonsondergang kan de stofwisseling verstoren, wat kan leiden tot zowel te laag (hypoglycemie) als te hoog (hyperglycemie) bloedsuiker.
Hypoglycemie, vooral na aanpassing van medicatie, is een groot gevaar. Dit kan leiden tot duizeligheid, zweten, flauwte en zelfs coma. Het is dan ook essentieel om voor aanvang van de Ramadan met de arts te bespreken of de medicatie moet worden aangepast.
Lees ook: Ramadan en sport kan, mits enkele tips
Tijdens de iftar, het moment waarop men ’s avonds weer mag eten, is er juist een risico op hyperglycemie. Te veel eten, met name calorierijk voedsel, kan leiden tot een te hoge bloedsuikerspiegel. Dit kan gepaard gaan met intense dorst, veel plassen en uitdroging.
Daarom is het belangrijk om tijdens de Ramadan een uitgebalanceerd voedingspatroon te volgen, verdeeld over twee tot drie maaltijden per dag. Kies voor vezelrijke voeding zoals fruit, groenten, dadels, volkorenbrood, granen en soepen. Beperk het gebruik van gebak en noten.
Lees ook: Ramadan: maand van spiritualiteit... en conflicten?
Goede hydratatie is cruciaal. Drink voldoende water, soepen, kruidenthee en infusies. Vermijd alcoholische dranken.
Let op:
– Mensen die insuline gebruiken mogen niet vasten.
– Raadpleeg altijd een arts alvorens te beginnen vasten.
– Controleer je bloedsuiker regelmatig tijdens de Ramadan.
– Pas je voedingspatroon aan en let op voldoende hydratatie.
– Wees extra alert als je tot een risicogroep behoort.i
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor