7 juni 2015 - 18:30 - Economie
Reclame maken tijdens de Ramadanmaand wordt dit jaar nog duurder op 2M. Voor een spotje van 30 seconden tijdens de iftar vraagt de Marokkaanse televisiezender 110.000 dirham.
Adverteerders zullen dit jaar dus nog meer betalen. Vorig jaar was de prijs van een 30 seconden durende reclame 109.000 dirham. 2M heeft daarmee de duurste reclametijd op de Marokkaanse televisie.
Voor en na de iftar daalt de prijs van een reclamespotje naar 105.000 dirham. 2M biedt zelfs Ramadan-reclamepakketten aan van 4,2 miljoen dirham.
De televisiezender haalt tijdens de Ramadan gemiddeld 20% van zijn jaarlijkse reclame omzet binnen. Ook dit jaar heeft de zender voor de vastenmaand een speciale rooster opgesteld. Ondanks de inspanningen verliest 2M, net zoals Al Aoula en andere Marokkaanse zenders, elk jaar meer kijkers ten voordele van buitenlandse satellietzenders.
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Justitie eist rechtszaak tegen Achraf Hakimi voor verkrachting
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Huizen groter dan 300m² belastingvalkuil voor Marokkaanse diaspora
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Marokko koploper voor Turkse export
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Marokko koploper voor Turkse export
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Marokko breekt exportrecord voor asperges, België nr 1 klant
Fiscus Marokko start jacht op onbebouwd grond
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis, verkopen kelderen dramatisch