30 april 2015 - 19:47 - Economie
Premier Abdelilah Benkirane heeft besloten dat zijn ministers geen dienstwagens meer mogen kopen die duurder zijn dan 450.000 dirham. Sommige Marokkaanse ministers rijden namelijk in auto’s die meer dan een miljoen dirham kosten.
Volgens Assabah stonden meerdere ministers op het punt om wagens van 800.000 tot 900.000 dirham te kopen. Zij werden echter door de Premier gedwongen van deze aankopen af te zien.
Mohamed El Alami van het politbureau van de USFP-partij vertelde aan de krant over de wanpraktijken omtrent de aankoop van dienstwagens door de overheid. Hij beschuldigt sommige ambtenaren ervan hun "oude dienstwagens" tegen een spotprijs aan familieleden of vrienden te verkopen. Ook spreekt hij over factuurfraudes bij autoschadeherstellers.
In 2013 had Benkirane reeds aan zijn ministers gevraagd om maximaal 400.000 dirham uit te geven aan een auto. De maatregel moest een grote bezuiniging opleveren. Enkele ministers kochten als gevolg "slechts" BMW 5-serie auto’s.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje