30 april 2015 - 19:47 - Economie
Premier Abdelilah Benkirane heeft besloten dat zijn ministers geen dienstwagens meer mogen kopen die duurder zijn dan 450.000 dirham. Sommige Marokkaanse ministers rijden namelijk in auto’s die meer dan een miljoen dirham kosten.
Volgens Assabah stonden meerdere ministers op het punt om wagens van 800.000 tot 900.000 dirham te kopen. Zij werden echter door de Premier gedwongen van deze aankopen af te zien.
Mohamed El Alami van het politbureau van de USFP-partij vertelde aan de krant over de wanpraktijken omtrent de aankoop van dienstwagens door de overheid. Hij beschuldigt sommige ambtenaren ervan hun "oude dienstwagens" tegen een spotprijs aan familieleden of vrienden te verkopen. Ook spreekt hij over factuurfraudes bij autoschadeherstellers.
In 2013 had Benkirane reeds aan zijn ministers gevraagd om maximaal 400.000 dirham uit te geven aan een auto. De maatregel moest een grote bezuiniging opleveren. Enkele ministers kochten als gevolg "slechts" BMW 5-serie auto’s.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko