17 maart 2014 - 18:42 - Marokko
Spanje heeft terreurverdachte Rafa Zouhier na 10 jaar celstraf naar Marokko teruggestuurd. De Marokkaan was veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de bomaanslagen van 11 maart 2004 in de Spaanse hoofdstad Madrid. Hij arriveerde zaterdagavond in Tanger onder zware politiebegeleiding.
Bronnen van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken vertelden aan persagentschap EFE dat Rafa Zouhier onmiddellijk na zijn vrijlating uit de gevangenis van Puerto de Santamaria in Cadiz het land is uitgezet.
Het Spaans Nationale Hof had de voormalige drugsdealer veroordeeld omdat hij als tussenpersoon was opgetreden tussen een ex-mijnwerker die de explosieven had geleverd voor de aanslagen, en de leider van de terroristische cel die de aanval pleegde. Zouhier zelf heeft zijn betrokkenheid bij de aanslagen steeds ontkend.
Voormalige politie-informant in Spanje, was Rafa Zouhier een week na de aanslagen in 2004 gearresteerd. Hij werd pas in 2007 veroordeeld voor wapenhandel. Spanje besloot zijn uitzetting op 22 januari jongstleden.
Bij de bomaanslagen van Madrid in maart 2004, waren 200 mensen omgekomen, waaronder twee Marokkanen. Ruim 1400 mensen raakten toen gewond.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget