16 maart 2014 - 21:44 - Gemeenschap
De Marokkaanse politie heeft opnieuw een terreurcel opgerold dat actief was in Marokko en Spanje. Volgens een verklaring van het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken is de leider van de cel een ’Spaanse extremist’.
De cel had zich weten te nestelen in de noord-Marokkaanse stad Al Aaroui en in Melilla en Malaga in Spanje.
Marokkaanse autoriteiten werkten samen met de Spaanse politie. In Marokko werd het onderzoek uitgevoerd door de politie en de Directie van de territoriale veiligheid (DGST).
De cel werkte samen met Marokkaanse en buitenlandse radicaalislamitische groeperingen en verzamelden aanzienlijke bedragen om terroristische organisaties te financieren. De leider van de cel en andere verdachten werden in Spanje gearresteerd.
Het terroristische netwerk was gespecialiseerd in het vervalsen van paspoorten en het werven van strijders voor Syrië en andere landen.
Marokko schaft Amerikaans defensiesysteem aan
Canarische Eilanden: racistische dreigementen richting migranten
Marokkaanse vrouw vervalst pcr-test
Aanslagen Catalonië: rechtbank weigert onderzoek naar Marokkaanse geheim agent
Marokko: parlement verhoort IS-strijders
Binnenkort Marokkaanse startups in Tel Aviv?
Marokkaanse minister onwel tijdens vergadering
Hongerstaking Hirak-gevangenen en journalisten
Marokkaanse politie onderschept 2360 kilo cannabis
Marokkaanse vrouw slachtoffer van nephuwelijk met Saoedische man
In Marokko gestrande Algerijnse studenten mogen eindelijk naar huis
Marokko: celstraf voor een corrupte inspecteur
Taxichauffeur beroofd en doodgestoken in Agadir
Noodkreet kind uit Douar Tamarnoute gaat viraal (video)