12 april 2024 - 09:00 - Sport
De Spaanse voetbalwereld is in rep en roer na een racistische opmerking over FC Barcelona-talent Lamine Yamal. Voormalig doelman Germán Burgos, analist bij Movistar Plus, zei tijdens de voorbeschouwing van de Champions League-wedstrijd tussen PSG en Barcelona dat Yamal "altijd nog bij het stoplicht kan gaan staan" als het voetballen niet lukt.
De uitspraak, die gezien werd als een denigrerende referentie naar Yamal’s afkomst, leidde tot woede bij spelers van beide teams. Zowel Barcelona als PSG weigerden na de wedstrijd interviews te geven aan Movistar Plus.
Lees ook: Lamine Yamal schrijft geschiedenis
De boycot zorgde voor een ongemakkelijke stilte na het fluitsignaal. Presentator Ricardo Sierra bood namens de zender excuses aan en Burgos zelf betuigde spijt: "Het was een opmerking zonder kwade bedoelingen, maar als iemand zich beledigd voelt, bied ik mijn excuses aan."
Lees ook: FC Barcelona: één miljard euro voor Lamine Yamal
Movistar Plus heeft besloten de samenwerking met de analist te beëindigen. "We distantiëren ons volledig van de gemaakte uitspraken," aldus de zender. "We tolereren geen racisme of discriminatie op onze platforms."
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren
Gedrag Lamine Yamal zorgt voor ophef in Spanje
Remco Evenepoel pronkt met tatoeage van vrouw Oumi
Hakim Ziyech naar Italiaanse topclub?
Azzedine Ounahi te koop
Real Madrid strikt Marokkaans talent voor €0
Oefenduel Marokko-Benin onder verscherpt toezicht na chaos tegen Tunesië