12 april 2024 - 09:00 - Sport
De Spaanse voetbalwereld is in rep en roer na een racistische opmerking over FC Barcelona-talent Lamine Yamal. Voormalig doelman Germán Burgos, analist bij Movistar Plus, zei tijdens de voorbeschouwing van de Champions League-wedstrijd tussen PSG en Barcelona dat Yamal "altijd nog bij het stoplicht kan gaan staan" als het voetballen niet lukt.
De uitspraak, die gezien werd als een denigrerende referentie naar Yamal’s afkomst, leidde tot woede bij spelers van beide teams. Zowel Barcelona als PSG weigerden na de wedstrijd interviews te geven aan Movistar Plus.
Lees ook: Lamine Yamal schrijft geschiedenis
De boycot zorgde voor een ongemakkelijke stilte na het fluitsignaal. Presentator Ricardo Sierra bood namens de zender excuses aan en Burgos zelf betuigde spijt: "Het was een opmerking zonder kwade bedoelingen, maar als iemand zich beledigd voelt, bied ik mijn excuses aan."
Lees ook: FC Barcelona: één miljard euro voor Lamine Yamal
Movistar Plus heeft besloten de samenwerking met de analist te beëindigen. "We distantiëren ons volledig van de gemaakte uitspraken," aldus de zender. "We tolereren geen racisme of discriminatie op onze platforms."
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op
Fenerbahçe vindt koper voor Sofyan Amrabat
Van clubloos tot miljoenentransfer: Marokkaanse voetballers op de markt