Marokkaan steekt zichzelf in brand in Melilla
Een Marokkaan heeft zaterdag voor een nog onbekende redenen, een poging tot zelfverbranding gedaan aan de Spaanse kant van de Bni Nssar grens in Melilla.
13 maart 2012 - 16:29 - Marokko
Rachid Alamin, Frans-Marokkaan, wordt al vier maanden vastgehouden in Marokko omdat hij dezelfde naam draagt als een man betrokken bij drugshandel.
De jongeman, 29, was directeur van een sociaal centrum in Halluin, Frankrijk, ten tijde van de feiten. Hij ging zijn familie in Marokko bezoeken toen hij werd gearresteerd bij de douane.
De echte dader, zijn oom, is gekend et heeft zelfs zijn gevangenisstraf al uitgezeten in Marokko. Ondanks dit, wordt Rachid Alamin nog steeds vastgehouden "om onbekende redenen", aldus zijn familie en vrienden.
Bijgestaan door het Frans consulaat in Tanger, roept Rachid Alamin sinds zijn aanhouding zijn onschuld uit. Hij bezit daar ook de nodige bewijzen van maar zijn hoorzitting werd al een twintigtal keer uitgesteld.
Lees meer
Een Marokkaan heeft zaterdag voor een nog onbekende redenen, een poging tot zelfverbranding gedaan aan de Spaanse kant van de Bni Nssar grens in Melilla.
Het Spaans dagblad "El Pais" is op zondag opnieuw verboden in Marokko. De krant had fragmenten gepubliceerd uit het boek "Le Roi prédateur" (De predator koning).
Samir Bargachi, oprichter van de NGO Kifkif die de homorechten verdedigt, vertelt in een interview met El Pais hoe zijn familie reageerde op zijn homoseksualiteit.
Algerijnse grenswachten hebben vrijdag zeven Marokkanen aangehouden bij de grens in de buurt van Ich, Marokkaans grensdorpje. De Marokkanen waren er truffels aan het oprapen.
De rechtbank van Al Hoceima heeft donderdagavond éénentwintig personen veroordeeld voor hun deelname aan de rellen in Bni Bouayach. De straffen gaan van vrijspraak tot tien...